راهبند وسیله امنیتی برای کنترل ورودی ها و خروجی ها (قسمت سوم )

  • تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۲/۰۹
  • نظرات : بدون دیدگاه

با یاد نام خدا آغاز می کنیم قسمت سوم از آموزش راهبند وسیله امنیتی برای کنترل را ، تا شما از آن بهره بگیرید.

راهبند آسانسوری – مقاله راهبند وسیله امنیتی برای کنترل

راهبند آسانسوری با حرکت به سمت بالا و پایین به صورت عمودی برای باز کردن مسیر عبور طراحی شده است.

راهبند های آسانسوری اغلب در مکان هایی یافت می شوند که فضای کافی وجود ندارد، و ساختارهایی مانند دیوار یا ساختمان در هر طرف از راهبند آسانسوری برای ارائه پشتیبانی وجود دارد. راهبند آسانسوری یک راه بند قابل اعتماد و بسیار کارآمد به حساب می آید، اما از نظر زیبایی راه بند آسانسوری زیاد جلوه خوبی ندارد.

راه بند محوری

این راهبند هم همانند راهبند آسانسوری به بالا جمع می شود با این تفاوت که راهبند آسانسوری نیازمند یک ساپورت بود تا در داخل دیوار جمع شود ولی راه بند محوری بالا رفته و دایره وار به دور خود می پیچد و نیاز به پشتیبانی ندارد.

با این حال، راهبند های محوری نیازمند فضای بیشتری نسبت به راهبند های آسانسوری هستند و همچنین هزینه تعمیر و نگهداری بالایی دارند به ویژه در مواردی که در آن از یک مکانیسم فنری به جای بستن وزنه جهت بالا کشیدن استفاده می شود.

راهبند لبه زیرین یا راهبند لغزشی

راهبند وسیله امنیتی

راهبند وسیله امنیتی

مشابه راهبند آسانسوری، راهبند لغزشی برای جابجا کردن موانع سنگین و دروازه های صنعتی استفاده می شود. راهبند های اسلایدی سر تا سر باز هستند اما به جای استفاده از غلطک های زمینی از ریل که به موازات حصار یا دیوار است استفاده می کنند. راهبند های لغزشی بیشتر قابل اعتماد تر هستند از راهبند های اسلایدی، راهبند های لغزشی نیاز به حصار کشی گسترده ای دارند همانند مکانیسم راه آهن که اغلب وزنه تعادل دارند و راهبند روی آن لغزش و عمل می کند.

راهبند تاشو

راهبند وسیله امنیتی

راهبند وسیله امنیتی

راهبند تاشو دارای برگه هایی است که با تاشدن در کنار هم مسیر عبور را در صورت نیاز باز و بسته می کنند. این راهبند ممکن است در بصورت جفت جفت باز شوند و راهبند معمولا یک مسیری در امتداد بالا یا پایین می پیماید. راهبند های تاشو گزینه ای عالی هستند برای زمانی که شما فضای مورد نیازتان کافی نیست و همچنین راهبند های تاشو در صورت نیاز به سرعت باز و بسته می شوند. با این حال راهبند های تاشو هزینه تعمیر و نگهداری نسبتا بالایی دارند و یک سری ویژگی های اضافی مورد نیازی برای جلوگیری احتمالی از گیر کردن افراد در حین بسته شدن راهبند دارند.

جهت سفارش یا خرید راهبند اینجا کلیک کنید